| ODWIEDZINY DUSZPASTERSKIE 2020/21 | ZARZĄDZENIA ARCYBISKUPA KATOWICKIEGO Z DN. 24 PAŹDZIERNIKA 2020 R. | WAŻNE INFORMACJE

17.01.2020 – 2 NIEDZIELA ZWYKŁA

W poniedziałek rozpoczął się okres zwykły w liturgii Kościoła. Chrystus wzywa nas, abyśmy przez realizację powołania, wypełnianie codziennych obowiązków dawali o Nim świadectwo, żeby inni także mogli Go odnaleźć. Przeżywamy dziś Dzień Judaizmu, dlatego modlimy się szczególnie za jego wyznawców. Jan Paweł powiedział do Żydów w rzymskiej synagodze: „Jesteście naszymi umiłowanymi braćmi i w pewien sposób, można by powiedzieć, naszymi starszymi braćmi”. Pamiętajmy, że w narodzie żydowskim narodził się nasz Mesjasz Pan.