| ZARZĄDZENIA I KOMUNIKATY ARCYBISKUPA KATOWICKIEGO | WAŻNE INFORMACJE

Drodzy Parafianie!

W związku z wprowadzeniem nowych zasad bezpieczeństwa oraz zmianą limitu wiernych uczestniczących w kulcie religijnym z zachowaniem zasady wskazanej przez władzę państwową – 1 osoba na 20 m2. w naszym kościele we Mszy św.
może uczestniczyć maksymalnie 17 osób.

Miejsca dla wiernych są specjalnie oznaczone.

W tej wyjątkowej sytuacji pierwszeństwo uczestnictwa w Mszach świętych mają te osoby, które zamówiły intencje mszalne i ich rodzina.

W kościołach obowiązuje zachowanie dystansu społecznego i obowiązek zakrywania ust i nosa.
Zaleca się przyjmowanie Komunii św. na rękę. Osoby które jednak chcą przyjąć Komunię św. do ust prosimy by przystępowały do Komunii św. jako ostatnie.

W obecnej sytuacji jest utrzymana ogólna dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.

Proboszcz